unimax-pH+
Filtr do wody – ile mikronów?
11 czerwca, 2020
dzbanki filtrujace
Dzbanki filtrujące – czy to działa?
22 czerwca, 2020
Pokaż wszystkie

Butelka filtrująca – która lepsza?

Butelka filtrująca - która lepsza

Jednorazowe produkty i akcesoria codziennego użytku powoli odchodzą już do lamusa, a przynajmniej chcielibyśmy wszyscy, żeby tak było. Wynika to oczywiście ze stale rosnącej świadomości dbania o środowisko, chęci ograniczania wszędobylskiego plastiku oraz oczywiście z oszczędności. Patentem na proekologiczne zachowanie i oszczędzanie są np. codzienne używanie butelki filtrującej Dafi – idealnej, by zabrać ją do szkoły, do pracy lub na siłownię.

Idealne akcesorium dla każdego

Niezależnie, ile masz lat czy co zwykłeś robić na co dzień, butelka z filtrem przydaje się każdemu i w każdej sytuacji- bo kto z nas nie pije wody? To sposób na zawsze świeżą i czystą wodę pod ręką, wystarczy, że do butelki nalejemy wody z kranu i gotowe. Butelki filtrujące (także te od Dafi) wyposażone są w filtr węglowy, który ma wysokie właściwości absorpcyjne, co oznacza, że idealnie wychwytuje nawet bardzo małe zanieczyszczenia, w tym chlor. Woda przefiltrowana przez filtr węglowy ma znacznie lepszy smak i zapach niż woda prosto z kranu. Mając przy sobie butelkę z filtrem nie trzeba się martwić o to, gdzie i kiedy kupić coś do picia no i dzień w dzień można w ten sposób oszczędzić 2-5 złotych.

Jaką butelkę z filtrem wybrać?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest butelka filtrująca, którą chcemy zakupić. Butelki Dafi wykonane są z wysokiej jakości plastiku, który pozbawiony jest bardzo szkodliwego dla zdrowia bisfenolu A, który to przedostaje się do organizmu z jedzeniem i piciem przechowywanym w szkodliwych naczyniach zawierających tą substancję. Bisfenol A może powodować np. długotrwałe zmiany w układzie endokrynnym człowieka, które prowadzić mogą nawet do niepłodności. Poza butelkami ze zdrowego plastiku Jak DAFI, można też kupić butelki filtrujące ze szkła (są jednak sporo cięższe) lub z tritanu.

Butelka filtrująca DAFI- bezkonkurencyjna

Choć w sklepach można spotkać multum różnych butelek filtrujących lub bidonów z filtrem, to butelka Dafi od lat pozostaje ulubioną butelką Polek i Polaków. Wynika to z jej dobrych właściwości jak również z faktu, iż coraz pilniej sprawdzamy czy kupujemy produkty od naszych rodzimych firm z Polski.

Butelka Dafi dostępna jest w wielu kolorach i w trzech pojemnościach (0, 3 l, 0,5 l i 0,7 l). Butelki marki Dafi pojawiły się na polskim rynku chyba najwcześniej, dlatego też to je można spotkać dziś najczęściej na ulicach. Jeśli kupiliśmy sobie butelkę np. w kolorze zielonym, ale znudził on się nam po czasie, możemy go wymienić na całkiem inny kolor- wystarczy zmienić filtr oraz zakrętkę. Dafi oferuje nam także możliwość spersonalizowania własnej butelki, a więc możemy pić zdrową wodę z naczynia, które zostało stworzone specjalnie zgodnie z naszym gustem. Butelka Dafi także jak inne tego typu butelki wyposażona jest w filtr węglowy, a jej cena mieści się w przedziale od 25 do 50 złotych (zależnie od pojemności). Produkt jest bezpieczny dla zdrowia, co potwierdzają systematyczne badania i uzyskane certyfikaty.